Holmen använder cookies för att förbättra upplevelsen på webbplatsen, klicka här för att läsa mer.

Skogrik på resurser Människormed mandatProduktervi tror på

Du som är leverantör till Holmen är varmt välkommen till ekonomikvällar som vi anordnar i samarbete med Handelsbanken och Skogens Hus.


Kategorier: Holmen Skog , Om skog

2012-02-17

Under kvällen får du information kring bland annat skattenyheter, tjänsteutbud, marknadsläge och placeringsråd. Experter inom såväl skogshushållning som skatterådgivning och placering finns på plats för att svara på dina frågor. Vi bjuder även på kaffe och tilltugg under kvällen.

 

Program

  • Handelsbanken - Banktjänster som förenklar din vardag som skogsägare. Gunnar Sandqvist, regionchef.
  • Skogens Hus - Nyheter och grundläggande skatteregler för skogen. Anders Lennartsson, mäklare och skatterådgivare.
  • Holmen - Skogen då, nu och i framtiden. Erik Normark, FoU-chef, samt Daniel Norberg, marknadschef.

 

Tillfällen                                                                                                          

Sikeå, Spiran.     21 februari, kl 19.00
Umeå, Nolia Lokalen Relationen   23 februari, kl 19.00
Nordmaling, Olofsfors Herrgård   28 februari, kl 19.00
Bjurholm, Bjurholms Värdshus   1 mars, kl 19.00
Åsele, Åsele Värdshus   22 februari, kl. 18.30
Lycksele, Hotell Lappland   27 februari, kl 18.30

 

Anmälan
Vi ser fram emot att träffa dig någon av dessa kvällar! Skicka din anmälan senast den 20 februari till din lokala virkesköpare. Kom ihåg att ange vilken av träffarna som du anmäler dig till.

 

Virkesköprae i Umeå:
Lars Jacobsson, 090-12 18 72, lars.jacobsson@holmenskog.com

John Königsson, 090-12 38 24, john.konigsson@holmenskog.com

Stefan Gotthardsson, 090-12 18 09, stefan.gotthardsson@holmenskog.com

Stig Forsberg, 090-12 38 27, stig.forsberg@holmenskog.com

Bert Forsberg, 090-12 18 93, bert.forsberg@holmenskog.com

 

Virkesköpare i Lycksele:
Nicklas Stenlund, 0941-660 66, nicklas.stenlund@holmenskog.com
Lars Eliasson, 0950-517 17, lars.eliasson@holmenskog.com

 



Om Holmen-koncernen

Holmen är en skogsindustrikoncern som tillverkar tryckpapper, kartong och trävaror och bedriver verksamhet inom skogsbruk och energi. Det stora egna skogsinnehavet och höga andelen egenproducerad energi är strategiskt viktiga resurser för Holmens framtida utveckling.

Holmen AB

Tel: 08-666 21 00

E-post: info@holmen.com

Upptäck våra andra webbplatser